Άη Κομμένο

Της Άσβεστης Μνήμης

Σταθερά στην πεντάδα το Κομμένο

pas kommenoΣε ένα από τα δύο παιχνίδια που διεξήχθη σήμερα, ο ΠΑΣ Κομμένου πέρασε από το "Γεώργιος Γιολδάσης", επικρατώντας των Ρακούν με 0-3. Το παιχνίδι διεξήχθη σε πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, και δε διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό, με τον Κατσούλη να νικιέται σε πρώτο χρόνο από το Λιόλιο

από θέση τετ-α-τετ, όμως στην επαναφορά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Οι νικητές έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές στο 42ο λεπτό, λόγω κόκκινης κάρτας που αντίκρισε ο Παπαχρήστος, όμως αυτό δεν τους πτόησε, αφού στο 48ο λεπτό, ήρθε το 0-2, με το Νάτσιο να μπαίνει στην περιοχή και με δυνατό σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λιόλιου. Το τελικό 0-3διαμορφώθηκε στο 66ο λεπτό, με τον Τυρολόγο να υποπίπτει σε πέναλτι πάνω στον Παππά, ο οποίος ανέλαβε να εκτελέσει και την εσχάτη των ποινών, ευστοχώντας και κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Πετσίνης Δημήτρης - Πολύζος Κων/νος

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Μακρής, Κοντογιάννης, Μπασιαδήμας, Τυρολόγος, Μόσιαλος, Μαρκοστάμος (60' Καραγκούνης), Σιαφάκας Στ. (74' Γκαρτζονίκας), Σιαφάκας Λ., Βερλέκης, Σακκάς

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Κόρδας (46' Πανακούλιας), Παύλος, Κοντογιάννης, Χαλκιάς (63' Κοσμάς), Λάμπρος, Παππάς Γ., Νάτσιος, Κοσμάς, Κατσούλης, Παπαχρήστος

ΠΗΓΗ: ARTAGOAL.GR