Άη Κομμένο

Της Άσβεστης Μνήμης

ΠΑΣ-ΕΡΜΗΣ 1-1

ermisΙσόπαλο 1-1 έληξε το τρίτο κατά σειρά παιχνίδι του ΠΑΣ Κομμένου με τον ΕΡΜΗ Κεραματών. Ο ΕΡΜΗΣ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο Α’ ημίχρονο και είχε δοκάρι στο 20’ λεπτό. Κατάφερε και να προηγηθεί 1 – 0. Με το σκορ αυτό έληξε το Α’ ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να ισοφαρίσει 1 -1.

Στις αρχές του Β’ μέρους ο ΕΡΜΗΣ διαμαρτύρεται για πέναλτι, για ένα χέρι μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ, αλλά ο διαιτητής διέταξε τη συνέχιση του αγώνα.

Ο ΠΑΣ πίεσε και είχε την ατυχία σε σουτ του Στέφανου Τσίνα η μπάλα να κτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι. Μετά το 1-1 ο διαιτητής ακύρωσε σωστά γκολ του ΠΑΣ ως οφσάιντ.

Την παράσταση όμως έκλεψε ο διαιτητής που έδωσε 2 κόκκινες για παίκτες του ΠΑΣ (Νάτσιος Διονύσης, Τάκης Σκάρας) και μια σε παίχτη του ΕΡΜΗ, σε ένα παιχνίδι που η συμπεριφορά των παιχτών και των δυο ομάδων ήταν άψογη.

Το παιχνίδι γενικά ήταν αρκετά καλό με φάσεις και από τις δυο ομάδες και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.