Άη Κομμένο

Της Άσβεστης Μνήμης

Δύσκολα επικράτησε του ελλιπούς ΑΟΚ Τζουμέρκων, ο ΠΑΣ Κομμένου με 2-0.

pas kommenoΣε τροχιά πεντάδας παρέμεινε ο ΠΑΣ Κομμένου που επικράτησε δύσκολα του ΑΟΚ Τζουμέρων με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι κατέβηκαν με μικρότερο αριθμό ποδοσφαιριστών στο γήπεδο, πάλεψαν όμως το παιχνίδι, κρατώντας έστω και για ένα ημίχρονο το σκορ στο 0-0. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μισό είχαν τρεις πολύ καλές στιγμές, με τον Κοσμά στις δύο από αυτές πρωταγωνιστή, στη μία να νικιέται από τον Καραμπούλα καισ τη δεύτερη να αστοχεί από πλεονεκτική θέση, ενώ είχαν και ένα σουτ του Παππά που αποσόβησε και πάλι ο Καραμπούλας.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, και έπειτα από ασθενή απόκρουση του Καραμπούλα, ο Δ. Νάτσιος πετάχτηκε και με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Το Κομμένο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, χάνοντας ευκαιρίες, ωστόσο το παιχνίδι κατάφερε να κλειδώσει στα τελευταία λεπτά, με το Σπύρου, που είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή, να σκοράρει για πρώτη φορά φέτος, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 για τον ανεβασμένο φέτος ΠΑΣ.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης Βοηθοί : Βασίλα - Θεοδωρακόπουλος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Κόρδας, Κοσμάς, Κοντογιάννης, Χαλκιάς (60' Σπύρου Π.), Λάμπρος, Παππάς, Νάτσιος Χ., Κοσμάς Ν., Νάτσιος Δ. (88' Μαγγιώρος)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης) : Καραμπούλας, Τσιάπαλης, Βόιδαρος, Μακρής, Σπανός, Διονύσης, Βαρούχος, Κατσάνος, Χάρος

ΠΗΓΗ: artagoal.gr