Άη Κομμένο

Της Άσβεστης Μνήμης

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΠΑΣ 1-3

akratitos01Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΠΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟΥ κόντρα στον ΑΚΡΑΤΗΤΟ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΙΑΣ με 3-1. Ο ΠΑΣ ευτύχησε να προηγηθεί πριν συμπληρωθεί στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τον Νάτσιο. Με το σκορ αυτό έληξε το πρώτο ημίχρονο. Χωρίς πολλές φάσεις και από τις δυο πλευρές. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε χωρίς να παιχτεί σπουδαίο ποδόσφαιρο και ο ΠΑΣ έδειχνε ότι κρατάει το 1-0

με μεγάλη ευκολία. Όμως στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα ο Ακράτητος ευτύχησε να ισοφαρίσει. Από κει και πέρα το παιχνίδι πήρε μια άγρια ομορφιά μιας και οι δυο ομάδες επεδίωξαν την νίκη. Ο ΠΑΣ σε συντονισμένη επίθεση πέτυχε το 2-1 με κεφαλιά ψαράκι του Τζοβάνου. Οι παίχτες του ΑΚΡΑΤΗΤΟΥ βγήκαν όλοι στην επίθεση προσδοκώντας στην ισοφάριση. Το μόνο όμως που κατάφεραν ήταν να δεχτούν ένα τρίτο γκολ από τον Κοσμά στις καθυστερήσεις του αγώνα. Το παιχνίδι δεν ήταν σπουδαίο και μια από τις αιτίες ήταν ο κακός αγωνιστικός χώρος που μετά τις τελευταίες βροχές βούλιαζε στην κυριολεξία. Στο τελευταίο τέταρτο το πάθος για τη νίκη και από τις δυο ομάδες αποζημίωσαν του φιλάθλους που παρακολούθησαν τον αγώνα.